شهادت حضرت زهرا (س)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شخصیت ها
ساعت و تاریخ
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
اوقات شرعی امروز
اخبار و رویداد های دانشگاه
اردوی فرهنگی تفریحی با حضور پر شور دانشجویان دختر دانشگاه برگزار شد.
19 جشن ازدواج دانشجویی در مشهد مقدس + تصاویر
جلسه ی شورای اخلاق پزشکی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد
نشست «عرفان های نو ظهور» با حضور استاد شریفی دوست در سالن کنعانی دانشگاه از طرف تشکل انجمن اسلامی مستقل برگزار شد.
نشست وحدت حوزه و دانشگاه با حضور آیت الله ملک حسینی ،اساتید،دانشجویان، طلاب، و دفاتر نهاد رهبری استان برگزار شد.
اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود
دانشگاهیانی که علاقه مند هستند باورهای دینی و معارف اسلامی خودشان را تقویت کنند به صورت منسجم میتوانند در این حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ثبت نام کنند
آیا کسانی که گاهی اوقات ظاهرشان با اهل معصیت پیوند خورده و دلهاشان با ایمانه می شود اینها را طرد کرد و با اینها برخورد تندی داشته باشیم؟
از خصوصیات حاکم اسلامی این است که سرتاسر وجودش رحت و محبت و لطف و عنایت نسبت به مردمش و امتش بوده است.در حکومت های دینی شاخص ترین صفت حاکمان و اولیای الهی محبت به مردم تا حد فداکاری است.
بازدید از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و جویا شدن مشکلات و بیانات دانشجویان+تصاویر
بازدید از خانه ی سالمندان رحمت ویژه دانشجویان دختر
جلسه ی مسئول و معاون دفتر نهاد رهبری با شورای مرکزی هیئت محبان اهل بیت
جلسه ی نقد کتاب جامعه شناسی نخبه کشی با حضور دانشجویان،اساتید، و معاون دفتر نهاد رهبری
 


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام ملاعلی در تفسیر اساتید:

مراد از خداوند برای گناهت طلب مغفرت کن چیست؟

 

در این جلسه ادامه سوره غافر بیان شده در یکی از آیات اشاره شده به پیامبر اکرم (ص) وعده خداوند حق است و برای ذنب و گناهت از خداوند طلب مغفرت کن. اشاره شده مراد از خداوند برای گناهت طلب مغفرت کن چیست؟ بعضی از اساتید نظرات مختلفی را گفتند بعضی گفتند کارهای خوبی که دیگران انجام می دهند در نزد اولیاء گناه محسوب می شود.

بعضی دیگر از اساتید بیان کردند شدت قرب پیامبر به خداوند خیلی زیاد بود و لذا هر مرحله ای بعد که .... کمالات را کسب می کردند از مرحله قبلی طلب مغفرت می کردند و در انتها به دو جهت دیگر اشاره شد. یکی اینکه پیامبر و معصومین نفوس کلیه هستند و همه مردم را متعلق خودشان می دانند و گناهی که از مردم سر می زند به خودشان متعلق می دانند و برای آنها طلب مغفرت می کند. و نکته دیگری که گفته شد شدت حضور اولیاء و پیامبر خدا در نز د خداوند اگر توجهی به دیگران می کردند این را برای خودشان گناه حساب می کردند.در ادامه بحث به آیه 56 اشاره شد که هستند کسانی که پیرامون آیات الهی بدون هیچ مایه علمی مجادله می کنند .بحث خدا که پیش می آید بدون اینکه اطلاعات کلامی، عقلی، فلسفی و تفسیری داشته باشند در مورد افعال و صفات خداوند اظهار نظر می کنند و مجادله می کنند. قرآن در ادامه می فرماید این هایی که دست به ... کاری می زنند انسانهای متکبری هستند و نمی خواهند تن به یادگیری از اولیاء خدا بدهند این تکبر باعث می شودکه تواضع در مقابل اهل علم نکند و چون اطلاعات علمی ندارند روی حرف خودشان پافشاری و مجادله می کنند و نتیجه بدی عایدشان می شود.

چینی انسان هایی خطرناک هستند و دیگران را گمراه می کنند و لذا جا دارد اساتیدی که اطلاعات شون در مسائل دیگر خوب است اما در زمینه خداشناسی خوب نیست حتما در مقابل اهل فلسفه و کلام و تفسیر تواضع داشته باشند . مجموعا در این جلسه علی رغم بحث های مختلفی که صورت گرفت نتیجه این است که اگر انسان ها می خواهند در مورد مسائل دینر سخن بگویند یا باید خودشان اطلاعات داشته باشند یا باید از عالم دینی که سالها تلاش کرده است استفاده کند.

از خداوند متعال می خواهیم که چنین روحیه ای به ما عنایت کند که بتوانیم متواضع باشیم و علم دینی را از اهلش یاد بگیریم این جلسه با خواندن دعای فرج به پایان رسید.

 

 


١٣:٣٩ - دوشنبه ٩ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٤٦٩٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٧١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج