شهادت حضرت زهرا (س)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شخصیت ها
ساعت و تاریخ
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
اوقات شرعی امروز
اخبار و رویداد های دانشگاه
اردوی فرهنگی تفریحی با حضور پر شور دانشجویان دختر دانشگاه برگزار شد.
19 جشن ازدواج دانشجویی در مشهد مقدس + تصاویر
جلسه ی شورای اخلاق پزشکی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد
نشست «عرفان های نو ظهور» با حضور استاد شریفی دوست در سالن کنعانی دانشگاه از طرف تشکل انجمن اسلامی مستقل برگزار شد.
نشست وحدت حوزه و دانشگاه با حضور آیت الله ملک حسینی ،اساتید،دانشجویان، طلاب، و دفاتر نهاد رهبری استان برگزار شد.
اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود
دانشگاهیانی که علاقه مند هستند باورهای دینی و معارف اسلامی خودشان را تقویت کنند به صورت منسجم میتوانند در این حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ثبت نام کنند
آیا کسانی که گاهی اوقات ظاهرشان با اهل معصیت پیوند خورده و دلهاشان با ایمانه می شود اینها را طرد کرد و با اینها برخورد تندی داشته باشیم؟
از خصوصیات حاکم اسلامی این است که سرتاسر وجودش رحت و محبت و لطف و عنایت نسبت به مردمش و امتش بوده است.در حکومت های دینی شاخص ترین صفت حاکمان و اولیای الهی محبت به مردم تا حد فداکاری است.
بازدید از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و جویا شدن مشکلات و بیانات دانشجویان+تصاویر
بازدید از خانه ی سالمندان رحمت ویژه دانشجویان دختر
جلسه ی مسئول و معاون دفتر نهاد رهبری با شورای مرکزی هیئت محبان اهل بیت
جلسه ی نقد کتاب جامعه شناسی نخبه کشی با حضور دانشجویان،اساتید، و معاون دفتر نهاد رهبری
 


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه ی وفاق تشکل ها عنوان شد:

اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود

در این جلسه مسئول دفتر نهاد رهبری سخنانی را پیرامون دو موضوع این جلسه که اولی نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب که اخیرا صادر کردند و دومی چالش های پیش روی دانشگها و راهکارها و نظرات کاربردی پیرامون راه حل آن ها بود ایراد نمودند.

 اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود و در مورد موضوع اول که نامه ی مقام معظم رهبری به جوانان غرب به طور کلی اعم از آمریکا و اروپا بیان شد ان عزت و سربلندی کشور ما در دوران انقلاب است که به جایی رسیده ایم که عالی رغم تاثیر گذاری در عرصه ی های جهانی رهبری انقلاب جوانان و بلکه مردم جهان را دعوت اسلام و به قله های رفیع انسانیت و اندیشه ی والای انسانی می کند این کمال افتخاریست برای کشوریست مانند ایران اینگونه در عرصه ی جهانی درخشش پیدا می کند تا جایی که رهبری آن مستقیما با مردم جهان سخن و مردم را به سوی خدا خوبی ها و کمالات سخن می گوید و وقتی انسان این تفاوت ها را با زمان قبل از انقلاب مقایسه می کند به خوبی متوجه می شود که در ان زمان چقدر کشور ناچیز و ناشناخته ای بودیم و امروز نگاه می کنیم و می بینیم در عرصه ی جهانی اینقدر می درخشیم.

 

 جا دارد بیانات رهبری  و هم در خارج کشور برای همه مجموعه های بیرون از کشور تبیین و توضیح داده شود تا ارزش های والای اسلامی و انسانی و جایگاه کشور را به خوبی شناسایی کنیم. در بحث دوم جلسه ی مطرح شد که سلیقه های گوناگون بدون شک در تمام دانشگاه ها وجود دارد تشکل ها به موازات یکدیگر اندیشه های مختلف یکدیگر را تقویت می کنند و باور های خودشان را در این راستا به صورت  جلسات و سخنرانی ها و مناظره های وامثال ذالک. با توجه به اینکه در آینده ی نه چندان دور در کشور شاهد برگزاری انتخابات خواهیم بود و به طور کلی در هر عرصه و زمانی و در هر برحه و مکانی ما مناسبت هایی داریم که بی شک ممکن است موجب چالش ها و اصطکاک اندیشه ها شود در این زمینه باید علرغم همه ی اندیشه ها و نظرات مختلف در تشکل ها و میان اساتید و دانشگاهیان این است که متانت به حدی رعایت شود که موجب رودرویی این مجموعه ها نشود ما با نشست های متفاوت به ویژه نشست با تشکل ها می توان این تقابل و تعارض را کنترل کرد تا جایی که بتوان نقطه نظرات خوب یکدیگر را تقویت و نکات ضعف یکدیگر را نقد کرده تا مرتکب خطاهایی نشویم که اسرار بر خطاهایی نشویم که موجب چالش و تنش در دانشگاه شود .

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تمام تلاش خود را می کند تا که در کنار تمام تشکل ها تعامل خوبی داشه باشد و در حقیقت چتری باشد بر تشکل ها و مجموعه ها دانشجویی و اساتید بزرگوار و گرام دانشگاه و کلا مجموعه دانشگاهی را تحت پوشش رفتاری و عملی و همه جانبه خودش قرار بده تا در این راستا نقش دانشگاه علرغم همه ی تفاوت های مستقل و یک ایده ی نهایی را در حقیقت که همان عزت و سربلندی کشور اسلامی ماست مد نظر داشته باشیم

در پایان دانشجویان نقطه نظرات خود را بیان نمودند و به ابراز نظر های متفاوت خودشان پرداختند. بسیج دانشجویی و تشکل انجمن اسلامی پیرو خط امام و انجمن اسلامی دانشجویان و هیئت محبان اهل بیت و تشکل وحدت اسلامی هر کدام جداگانه به بیان نظرات و مطالبات خود پرداختند.

تشکل ها باید علیرغم اینکه اندیشه های خود را داشته باشند کاری کنند که تنش در سطح دانشگاه وجود نداشته باشد. و نظرات مخالف همدیگر را تحمل کرده و به نقطه اشتراکی دستیابی داشته باشند.

در پایان مسئول دفتر نهاد رهبری با تشکر از همه ی تشکل ها به آنها و عده ی تشکیل جلسه ی دیگر برای ادامه شنفت مباحث تشکل ها را در اینده ی نزدیک دادند.   

 


١١:٢١ - سه شنبه ١٧ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٤٧١١٠٦    /    تعداد نمایش : ٩٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج