شهادت حضرت زهرا (س)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شخصیت ها
ساعت و تاریخ
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
اوقات شرعی امروز
اخبار و رویداد های دانشگاه
اردوی فرهنگی تفریحی با حضور پر شور دانشجویان دختر دانشگاه برگزار شد.
19 جشن ازدواج دانشجویی در مشهد مقدس + تصاویر
جلسه ی شورای اخلاق پزشکی در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد
نشست «عرفان های نو ظهور» با حضور استاد شریفی دوست در سالن کنعانی دانشگاه از طرف تشکل انجمن اسلامی مستقل برگزار شد.
نشست وحدت حوزه و دانشگاه با حضور آیت الله ملک حسینی ،اساتید،دانشجویان، طلاب، و دفاتر نهاد رهبری استان برگزار شد.
اندیشه های متفاوت و سلیقه های گوناگون در دانشگاه نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها نباید موجب تقابل و تعارض دانشگاه ها و سایر اندیشه ها در عرصه ی دانشگاه شود
دانشگاهیانی که علاقه مند هستند باورهای دینی و معارف اسلامی خودشان را تقویت کنند به صورت منسجم میتوانند در این حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ثبت نام کنند
آیا کسانی که گاهی اوقات ظاهرشان با اهل معصیت پیوند خورده و دلهاشان با ایمانه می شود اینها را طرد کرد و با اینها برخورد تندی داشته باشیم؟
از خصوصیات حاکم اسلامی این است که سرتاسر وجودش رحت و محبت و لطف و عنایت نسبت به مردمش و امتش بوده است.در حکومت های دینی شاخص ترین صفت حاکمان و اولیای الهی محبت به مردم تا حد فداکاری است.
بازدید از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی و جویا شدن مشکلات و بیانات دانشجویان+تصاویر
بازدید از خانه ی سالمندان رحمت ویژه دانشجویان دختر
جلسه ی مسئول و معاون دفتر نهاد رهبری با شورای مرکزی هیئت محبان اهل بیت
جلسه ی نقد کتاب جامعه شناسی نخبه کشی با حضور دانشجویان،اساتید، و معاون دفتر نهاد رهبری
 


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه ی تفسیر قرآن اساتید بیان شد:

آیا در قرآن خبر از حیات و زندگی در کرات دیگر وجود دارد؟

 

در این جلسه ابتدا آیاتی از سوره شوری قرائت شد و یکی از اسایتد ترجمه ی آن را خواند سپس مسئول دفتر نهاد رهبری سخنرانی راجع به این آیات سوره سخنانی بیان کردند.در ابتدا آیا 29 این سوره مورد بررسی و بحث قرار گرفت و بیشترین مباحثی که مطرح شد بحث زندگی در کرات دیگر است. در این آیه بیان شد همانطور که موجوداتی از در زمین هست و حیات هست در کرات دیگر نیز حیات هست. از اساتید خواسته شد نظرات خود را بیان کنند یکی از اساتید حاضر گفتند بدور است از قدرت الهی کمه در زمین حیات و زندگی باشد و در کرات دیگر نباشد.بلکه قدرت الهی اقتضا می کند که در کرات دیگر نیز حیات و زندگی باشد یکی دیگر از حاضرین بیا ن داشت آنچه در قرآن تصریح شده زندگی جن و انس در زمین  و ملائکه در عالم بالا . در ادامه باید بگویم آنچه مسلم است زندگی در کرات باید صورت تجربی برای بشر حاصل شود آنچه محققین فضا شناسی به دست آورده اند تنها وجود سیارات و ستاره و کهکشان هاست و اما چیزی به صورت تجربی به دست نیامده که حیات زندگی مثلا در زمین آنجا است. فقط قرآن بیان کرده که خداوند در زمین و آسمان ها در هردو زندگی و حیات را گسترانده و موجودات بسیاری را خلق کرده است.آیا نحوه ی حیات در کرات دیگر مانند مانند حیات در زمین است بعضی از موجودات در آب ، خاک و غیره زندگی می کنند یا جور دیگری است نحوه ی حیات چگونه است؟ آیا تفاوت است؟ بی شک می تواند زندگی در کرات دیگر متفاوت باشد و لزومی ندارد نحوه ی شکل گیری و حیات مثل زمین باشد بنابراین زندگی و حیات در کرات دیگر است اما این که چگونه و چه نوع زندگی است لازمه اش تحقیق و تفحص بیشتر است.این جلسه با پرسش و پاسخ اساتید در این مورد پایان یافت و با ذکر صلوات جلسه خاتمه یافت.

 


١١:٠٨ - يکشنبه ٢٧ دی ١٣٩٤    /    عدد : ٤٧٧٩٧٥    /    تعداد نمایش : ٥٧٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج